act legal Slovakia poskytol právne poradenstvo pre unikátnu akvizíciu

11. apríla 2022
Predpokladaný čas čítania 3 minúty
11. apríla 2022
act legal Slovakia (pôvodne act MPH advocates) úspešne uzavrel akvizíciu viacerých silných subjektov na poli platobných riešení, ktorých spoločnou ambíciou je ponúknuť atraktívny produkt pre región strednej a východnej Európy. Pre medzinárodnú IT spoločnosť Solitea, ktorej väčšinovým vlastníkom je správcovská spoločnosť Sandberg Capital, sme poskytli komplexné právne poradenstvo týkajúce sa nadobudnutia majoritného podielu v spoločnosti Pay Solutions, ktorá vyvinula on-line platobnú službu Besteron.

Tím act legal Slovakia komplexne zastrešil celý proces due diligence. Náš tím sa zúčastnil na negociačnom procese a riadil komunikáciu so všetkými stranami. Súčasťou projektu bolo aj vypracovanie transakčnej a zmluvnej dokumentácie.

Špecifické regulácie

Akvizičný projekt držiteľa licencie na poskytovanie platobných služieb predstavuje unikátne know-how z pohľadu regulácií. Okrem komplexného procesu M&A zastrešoval náš tím aj komplexné právne poradenstvo a služby súvisiace so špecifickými reguláciami finančných trhov, štruktúrovaním transakcií a daňovým poradenstvom.

Traja investiční partneri

act legal Slovakia sa podieľal na príprave troch samostatných zmlúv o kúpe majoritného podielu reprezentujúcich záujmy a podmienky troch strán. Súčasťou investičnej transakcie bol zároveň aj presun časti aktivít spoločnosti Tapeon pôsobiacej v oblasti sprostredkovania platieb cez platobné terminály pod spoločnosť Pay Solutions.

„act legal Slovakia poskytol právne poradenstvo a svoje ďalšie služby pre významných inovátorov a investorov v oblasti platobných riešení v strednej Európe. Výsledok tejto strategickej akvizície potvrdil našu expertízu a schopnosť uzatvárať náročné transakcie v technologickom odvetví i v medzinárodnom priestore,“

povedala Mgr. et Mgr. Katarína Kasalová, partner act legal Slovakia, ktorá viedla expertný právny tím.

Spoločnou víziou tejto akvizície je expanzia technológie a produktov do regiónu CEE. Platobnú bránu Besteron od spoločnosti Pay Solutions využíva približne 1500 on-line obchodníkov. Predpokladá sa, že v roku 2022 PaySolution sprocesuje platby v objeme vyše 400 miliónov eur. Akvizícia spoločnosťou Solitea prinesie na trh viacero inovácií pre moderné platobné brány – napríklad vyplácanie v 32 krajinách EÚ v 12 menách.

„Som rád, že sme sa pri tejto strategickej transakcii rozhodli pre spoluprácu s act legal Slovakia,“ uviedol Martin Skaba, zo spoločnosti Sandberg Capital, ktorá je väčšinovým vlastníkom firmy Solitea. „V službách, ktoré pre nás poskytujú, patria medzi najlepších na trhu – a to nielen rozsahom znalostí a skúseností, ale aj kombináciou expertíz z iných oblastí. Na spolupráci s act legal Slovakia si ceníme najmä schopnosť ich tímu vidieť problematiku v širších súvislostiach, vysokú profesionalitu a biznis pohľad na naše podnikateľské aktivity,“

doplnil Martin Skaba.

act legal Slovakia tím, ktorý poskytoval právne poradenstvo pri tejto akvizícii, viedla Mgr. et Mgr. Katarína Kasalová, partner act legal Slovakia. Na projekte sa spolupodieľali Mgr. Jana Alušíková, Mgr. Jana Vasiľová, Mgr. Patrik Budke a Mgr. Andrea Mochorovská.


O spoločnosti act legal Slovakia

act legal Slovakia je renomovaná advokátska kancelária s viac ako 15-ročnými skúsenosťami na trhu. Skúsený expertný tím vytvára klientom silné právne zázemie pre dlhodobé investície s medzinárodným dosahom, aj každodenné rozhodnutia. act legal Slovakia je súčasťou aliancie act legal, v ktorej pôsobí vyše 400 právnikov, finančných, daňových a biznis poradcov pôsobiacich v 11 právnych kanceláriách v 9 krajinách Európy. act legal Slovakia je viacnásobným víťazom v súťaži Právnická firma roka a opakovane získala ocenenie Právnická firma roka v kategóriách Telekomunikácie, právo informačných technológií a Sporová agenda.

O spoločnosti SOLITEA

Solitea, a.s., patrí medzi veľkých európskych dodávateľov ICT riešení pre komerčné subjekty aj štátnu správu. Spoločnosť zamestnáva v siedmich krajinách vyše 1 400 zamestnancov a celosvetovo obsluhuje viac než 260 000 zákazníkov v 35 krajinách.

O spoločnosti SANDBERG CAPITAL

Sandberg Capital je slovenská správcovská spoločnosť, ktorá sa zameriava na investovanie do menších a stredne veľkých spoločností na Slovensku a v regióne CEE. Vo svojich dvoch fondoch spravuje aktíva s hodnotou viac ako 340 miliónov eur, ktoré investuje primárne do oblastí IT, telekomunikácií, poľnohospodárstva, vzdelávania a maloobchodu.

O spoločnosti PAY SOLUTIONS

Pay Solutions a.s. poskytuje komplexné platobné riešenia pre obchodníkov – platba kartou on-line s možnosťou akceptovať platby z celého sveta, on-line prevody slovenských aj českých bánk a POS terminály.

O spoločnosti TAPEON

Spoločnosť Tapeon pôsobí na trhu ako oficiálny certifikovaný ISO partner Visa a Mastercard. Cez jej partnerov je dodávateľom riešení pre samostatné prevádzky, retailové siete, samoobslužné kiosky a  pre e-shopy. Svoje obchodné aktivity primárne rozvíja na 3 trhoch – Slovensko, Česká republika a Slovinsko.

Mohlo by vás zaujímať

act MPH advocates sa mení na act legal Slovakia

act legal je jednou z najrýchlejšie rastúcich advokátskych kancelárií v Európe a neustále posilňuje svoje pôsobenie na medzinárodnom trhu. Spoločným zámerom je poskytovať excelentné právne

act-logo-white

Člen medzinárodnej právnickej kancelárie act legal
Amsterdam  •  Bratislava  •  Bukurešť •  Budapešť •  Frankfurt •  Miláno • Paríž •  Praha •  Sofia • Viedeň •  Varšava