Profil firmy

Sme renomovaná slovenská advokátska kancelária s takmer 20 ročnými skúsenosťami na trhu a hrdý člen medzinárodnej právnickej kancelárie act legal. Úspešne sme vyriešili stovky prípadov pre klientov so slovenským aj medzinárodným pôsobením, ktorí patria k lídrom vo svojej oblasti. Naše 360° zameranie klientom ponúka najefektívnejšie riešenia zložitých situácií na Slovensku aj v zahraničí.

Expertný tím

Tím act legal Slovakia tvorí viac ako 20 advokátov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti právneho poradenstva a desiatky ďalších externých poradcov pre oblasť strategických investícií, daní či technológií. Sme súčasťou medzinárodnej právnickej kancelárie act legal, v ktorej pôsobí vyše 400 právnikov, finančných, daňových a biznis poradcov pôsobiacich v 16 právnych kanceláriách v 11 krajinách Európy. So silným expertným zázemím vieme veľmi promptne reagovať aj na netriviálne právne výzvy a vytvoriť pre klienta skúsený expertný tím s medzinárodným dosahom.

Špecializácia 

Našim klientom poskytujeme komplexné právne poradenstvo pre korporátne právo, obchodné spolupráce, projekty a transakcie na Slovensku aj na medzinárodnom trhu. Špecializujeme sa na oblasti obchodného práva, fúzie a akvizície, konkurzy a reštrukturalizácie, daňové právo a transferové oceňovanie.

Výhody spolupráce

Jednoznačnosť v stanoviskách, schopnosť vidieť veci v súvislostiach a detailná znalosť odvetvia, v ktorom naši klienti pôsobia, sú pre nás kľúčové. Právne riešenia preto navrhujeme nielen s ohľadom na právne riziká, ale i riziká spojené aj so spôsobom podnikania alebo činnosť klientov. Naše odporúčania sú jednoznačné, zrozumiteľné a s jasnou predstavou o ďalších krokoch a ich právnych či biznis dopadoch. Naši klienti oceňujú férový, korektný a pragmatický prístup pri riešení projektov aj právnych sporov. 

Klienti

Právne poradenstvo poskytujeme pre desiatky spoločností so slovenským aj medzinárodným pôsobením, ktoré patria k lídrom vo svojej oblasti. Špecializujeme sa na poradenstvo pre odvetvia informačných technológií a telekomunikácií, automobilový, zdravotnícky a farmaceutický priemysel. Právne poradenstvo poskytujeme aj finančným inštitúciám, investičným skupinám, súkromným osobám a orgánom verejnej moci.

Budujeme vzťahy

Myslíme si, že na poskytovanie právnych služieb je potrebné činnosť klienta poznať a byť súčasťou jeho strategických rozhodnutí alebo aktivít. To si vyžaduje vytvoriť priateľské prostredie, na ktorom nám záleží. Aj pri náročných projektoch zostávame ľuďmi a s klientami častokrát aj osobnými priateľmi.

Medzinárodné pôsobenie

Právne služby poskytujeme aj pre zahraničnú klientelu i medzinárodné korporácie. Ak podnikáte na Slovensku, plánujete na Slovensku investovať alebo ak hľadáte právnu podporu pri riešení otázok slovenského práva, neváhajte sa na nás obrátiť. Okrem slovenčiny poskytujeme služby vo viacerých  jazykoch – česky, maďarsky, anglicky, rusky, nemecky a taliansky. 

Ocenenia

act legal Slovakia (pôvodne act legal advocates) je viacnásobným víťazom v súťaži Právnická firma roka, ktorú hodnotí nezávislá odborná porota. V 12-ročnej histórii súťaže získal act legal Slovakia celkovo 11 prvenstiev. Okrem kategórií Telekomunikácie, právo informačných technológií (7-násobný víťaz za sebou) a Zdravotnícke právo (2024) sme zvíťazili aj v kategóriách Najlepšie služby klientom (2023), Logistika a dopravné stavby (2022) a Sporová agenda (2021).

Vďaka profesionálnemu prístupu sme v roku 2024 dosiahli hodnotenie „veľmi odporúčaná“ celkom v 13 kategóriách: Právo obchodných spoločností, Hospodárska súťaž, Reštrukturalizácia a insolvencia, Developerské projekty a nehnuteľnosti, Fúzie a akvizície, Duševné vlastníctvo, Verejné obstarávanie, Sporová agenda, Daňové právo, Energetika a energetické projekty, Compliance, Logistika a dopravné stavby, Právo životného prostredia.

act legal Slovakia sa úspešne umiestnila v renomovanom rebríčku Chambers Europe Guide 2024 a získala ocenenie v dvoch oblastiach: Súdne a mimosúdne riešenie právnych sporov (Band 3) a Reštrukturalizácie a konkurzné právo (Band 3).

act legal Slovakia získala aj prestížny status The Legal 500 EMEA Leading Firm v kategóriách Obchodné právo, komerčné právo, M&A (Band 5), Súdne a mimosúdne riešenie sporov (Band 3) a Právo nehnuteľností a stavebné právo (Band 4)

Vážime si všetky ocenenia a víťazstvá, ktoré sú ocenením našej dlhoročnej práce a výsledkov. A rovnako sme vďační za podporu a dôveru našich klientov a nasadenie našich advokátov a koncipientov, bez ktorých by sme tieto úspechy nedosiahli.

Vzdelávanie

Aby sme držali krok s dobou, neprestávame sa učiť. Každý rok investujeme do vzdelávania nášho tímu nielen v oblasti práva, ale aj doplnkových biznis kvalifikácií, či nových technológií a nástrojov.  Pravidelne vo forme mediálnych diskusií, blogov a školení poskytujeme konzultácie a praktické informácie k pripravovaným legislatívnym zmenám a ich dopad na podnikanie či život občanov.

Hlavné ocenenia

Hlavné ocenenia

act legal Slovakia bola v roku 2023 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriáchZdravotnícke právo a Telekomunikácie, právo informačných technológií (epravo.sk)

act legal Slovakia získala prestížne ocenenie The Legal 500 EMEA Leading Firm v rebríčku The Legal 500 v kategóriách Obchodné právo, korporátna agenda, M&A, Sporová agenda a Nehnuteľnosti a stavebné právo.

act legal Slovakia bola v roku 2023 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriáchTelekomunikácie, právo informačných technológií a Najlepšie klientské služby (epravo.sk)

act legal Slovakia získala prestížne ocenenie The Legal 500 EMEA Leading Firm v rebríčku The Legal 500 v kategóriách Obchodné právo, korporátna agenda, M&A, Sporová agenda a Nehnuteľnosti a stavebné právo.

act legal Slovakia je víťazom a najlepšou právnickou kanceláriou v kategórií Regulácia a Compliance v rankingu zostavenom The Slovak Spectator. Zároveň patrí medzi TOP 10 najúspešnejších medzinárodných a lokálnych právnických kancelárií na Slovensku.

act legal Slovakia bola v roku 2022 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriách Telekomunikácie, právo informačných technológií a Logistika a dopravné stavby (epravo.sk)

act legal Slovakia bola v roku 2021 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriách Telekomunikácie, právo informačných technológií a Sporová agenda (epravo.sk)

act legal Slovakia bola v roku 2020 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriách Telekomunikácie, právo informačných technológií a Sporová agenda(epravo.sk)

act legal Slovakia bola v roku 2018 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategórii Telekomunikácie, právo informačných technológií (epravo.sk)

act legal Slovakia bola v roku 2017 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategórii Telekomunikácie, právo informačných technológií (epravo.sk)

Naše služby

Naši ľudia

Senior Consultant
Partner a advokát
Partner a advokát
Partner a advokát
Partner a advokát
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Back Office
Senior Consultant
act-logo-white

Člen medzinárodnej právnickej kancelárie act legal
Amsterdam  •  Bratislava  •  Bukurešť •  Budapešť •  Frankfurt •  Miláno • Paríž •  Praha •  Sofia • Viedeň •  Varšava